Jaką rolę pełni pies w naszym życiu, najważniejsze wyposażenie, jakie należy zakupić podczas trzymania go w mieszkaniu.

Od wielu lat jest powszechnie znane takie powiedzenie, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Rzeczywiście jest w tym bardzo dużo racji, ale jeżeli już będzie się chciało mieć takiego przyjaciela, to należy mieć na uwadze to, że jest on żywym stworzeniem i wymaga dużo regularnej opieki.

pies na spacerze

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety niekiedy można spotkać osoby, które chcąc mieć w domu nową rzecz do zabawy kupują szczeniaka, lecz szybko im się on nudzi i koniec końców ląduje on albo w schronisku, albo gdzieś na ulicy. Szczęśliwie zdecydowana większość właścicieli psów ma pełną świadomość swojego wyboru i po prostu troszczy się o swojego domownika tak jak powinna. Jeżeli chodzi o opiekę, to bardzo różnie może z tym być, sporo zależeć będzie od rasy. Są psy, jakie będą wymagać kilku godzin spacerów w każdy dzień i takie, którym wystarczy króciutki spacer. Są rasy, do pielęgnacji jakich trzeba się dużo namęczyć i takie, które w zasadzie będą wymagać tylko raz na pewien kąpieli. Dlatego też szukając psa warto zwrócić na to uwagę i uwzględnić swoje możliwości, które będzie się miało w tym zakresie.

Podczas zakupu szczeniaka ważną rzeczą będzie zebranie całościowej wyprawki dla niego. Psy nie są wymagającym stworzeniami w tym względzie, lecz parę rzeczy jest naprawdę niezbędnych. Na pewno zaliczać się będzie do tego miska, z jakiej nasz pupil będzie zjadał swoje posiłki i pił wodę. Miska powinna być dopasowana do gabarytów zwierzaka, a także posiadać dobre podgumowanie spodu. Przyda się również miękkie posłanie, na jakim pies będzie mógł się wygodnie przespać.

Pies z kamerą Gopro

Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com
Posłanie powinno być w pierwszej kolejności wygodne w utrzymaniu czystości i bezpieczne dla zwierzęcia, trzeba szczególnie unikać wikliny, która co prawda ładnie wygląda, lecz psy bardzo lubią ją gryźć. W związku tym że pies (polecamy hunter transporter dla psa do auta) będzie wymagał codziennego spaceru, to należy się do tego także dobrze przygotować. Na pewno będą do tego potrzebne smycze dla psa, obroże, a przy groźniejszych rasach również kagańce chroniące przed ugryzieniem.

Zostaw odpowiedź

*