Jaką rolę pełni pies w naszym życiu, najważniejsze wyposażenie, jakie należy zakupić podczas trzymania go w mieszkaniu.

Od wielu lat jest powszechnie znane takie powiedzenie, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Rzeczywiście jest w tym bardzo dużo racji, ale jeżeli już będzie się chciało mieć takiego przyjaciela, to należy mieć na uwadze to, że jest on żywym stworzeniem i wymaga dużo regularnej opieki.

pies na spacerze

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety niekiedy można spotkać osoby, które chcąc mieć w domu nową rzecz do zabawy kupują szczeniaka, lecz szybko im się on nudzi i koniec końców ląduje on albo w schronisku, albo gdzieś na ulicy. Szczęśliwie zdecydowana większość właścicieli psów ma pełną świadomość swojego wyboru i po prostu troszczy się o swojego domownika tak jak powinna. Jeżeli chodzi o opiekę, to bardzo różnie może z tym być, sporo zależeć będzie od rasy. Są psy, jakie będą wymagać kilku godzin spacerów w każdy dzień i takie, którym wystarczy króciutki spacer. Są rasy, do pielęgnacji jakich trzeba się dużo namęczyć i takie, które w zasadzie będą wymagać tylko raz na pewien kąpieli. Dlatego też szukając psa warto zwrócić na to uwagę i uwzględnić swoje możliwości, które będzie się miało w tym zakresie.

Podczas zakupu szczeniaka ważną rzeczą będzie zebranie całościowej wyprawki dla niego. Psy nie są wymagającym stworzeniami w tym względzie, lecz parę rzeczy jest naprawdę niezbędnych. Na pewno zaliczać się będzie do tego miska, z jakiej nasz pupil będzie zjadał swoje posiłki i pił wodę. Miska powinna być dopasowana do gabarytów zwierzaka, a także posiadać dobre podgumowanie spodu. Przyda się również miękkie posłanie dowiedz się na, na jakim pies będzie mógł się wygodnie przespać.

Pies z kamerą Gopro

Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com
Posłanie powinno być w pierwszej kolejności wygodne w utrzymaniu czystości i bezpieczne dla zwierzęcia, trzeba szczególnie unikać wikliny, która co prawda ładnie wygląda, lecz psy bardzo lubią ją gryźć. W związku tym że pies będzie wymagał codziennego spaceru, to należy się do tego także dobrze przygotować. Na pewno będą do tego potrzebne smycze dla psa, obroże, a przy groźniejszych rasach również kagańce chroniące przed ugryzieniem.

Zostaw odpowiedź

*