Każdy kot jest wart tego, aby karmić go najlepszym jedzeniem

Lata, kiedy domowych pupili podkarmiało się resztkami z obiadu, dzięki Bogu pomału odchodzą do lamusa.
Teraz zdecydowanie liczna grupa posiadaczy kotów oraz psów zamawia dobre karmy dla swych pupili.

Kraków

Autor: Per Åström
Źródło: http://www.flickr.com
Z kotkami jest o tyle ciężej, że mogą być one naprawdę wybredne. W chwili, gdy w domu pojawi się kot, należy pomyśleć o tym, czy chcemy go karmić tylko suchą karmą czy nie. Można dla przykładu naprzemiennie serwować mu przeróżne typy jedzenia, by się nie znudził. Koty często wybierają mokre karmy. I nie powinniśmy się temu dziwić, ponieważ nawet dla nas pachną one dosyć przyjemnie. Jeśli pragniemy, aby nasz kot był zdrowy oraz miał lśniącą sierść, to omijajmy szerokim łukiem karmy, na których widnieje informacja, że w ich składzie znajduje się wyłącznie kilka procent mięsa. To jakaś pomyłka! Kocia karma powinna w głównej mierze zawierać mięso i bulion mięsny, bo koty są niemal w stu procentach mięsożerne. Wszelkie zboża są dla nich trucizną.

Przedstawiana w tym miejscu kwestia jest według Ciebie cenna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu acana karma, który opisuje zbliżone tematy.

Nie wybierajmy więc w sklepach tych karm, które zawierają pszenicę, kukurydzę czy na przykład żyto. Ryż jest trawiony przez układ pokarmowy kota i wobec tego jego niewielka ilość może się znajdować w jego karmie. To samo dotyczy warzyw — nieduże ilości będą dla nich dobre. Jednak 70% karmy ma stanowić mięso.

Pozostałe 30% to bulion, witaminy, mikroelementy oraz na przykład kwas Omega-3. Nasz kot na pewno będzie się tym zajadał, ponieważ dla niego to po prostu rarytas. Pamiętajmy również o tym, żeby obserwować, które mięso najbardziej przypadło mu do gustu.

Zostaw odpowiedź

*