Pastuch elektryczny dla psa czyli w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo niektórych miejsc na terenie ogrodu

Psy niekiedy potrafią całkiem nieźle narozrabiać, doskonale wie o tym wielu właścicieli czworonożnych szaleńców, których ogrody po wesołych harcach zupełnie się zmieniły. Jeżeli takie przypadki się powtarzają, to konieczne będzie w jakiś sposób zapanowanie nad tym, co się dzieje.

pies

Autor: Anthony Crider
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób decyduje się na najprostsze dla nich, lecz najbardziej krzywdzące psa wyjście, czyli przywiązanie go na uwięzi. Dla aktywnego, lubiącego zabawę psa coś takiego jest strasznie przykre, zwłaszcza jeżeli w taki sposób musiałby on spędzić resztę życia.

Osoby nie chcące czegoś takiego robić swojemu psu mogą mu ograniczyć możliwość biegania po ogrodzie, albo próbują w inny sposób nauczyć psa tego, co może robić, a na co przyzwolenia nie ma. Lecz pierwszy pomysł w zasadzie nie jest rozwiązaniem problemu, tylko jego odsunięciem, zaś drugi wymaga ogromnego zaangażowania w naukę. Na szczęście jest jeszcze jeden sposób na to, aby dobrze zabezpieczyć wybrane części ogródka, a jest to pastuch elektryczny dla psa (pastuchy psie w ofercie typu ogrodzenia niejednej osobie kojarzy się ze stadem owiec gdzieś na górskiej łące, ale w praktyce bardzo dobrze sprawdzają się także przy czworonożnych przyjaciołach. Rzecz jasna zasada funkcjonowania tego typu pastucha jest trochę odmienna, niż przy pierwowzorach, lecz opiera się na podobnych założeniach. Podstawą elektronicznego pastucha będzie obroża, którą się zakłada psu na szyję. Obroża ta współdziała z nadajnikiem i kompletem przewodów wyznaczających strefy do których nie można wbiegać.

Jeżeli pies podejdzie zbyt blisko przewodu, to początkowo będzie emitowany określony dźwięk. Jeżeli to nie odstraszy czworonoga i będzie dalej wchodził, to obroża zacznie emitować nieprzyjemny, ale całkowicie bezpieczny impuls elektryczny.

Jeżeli potrzebne Ci kolejne źródło inspiracji, zerknij koniecznie (http://www.alpaki.pl/alpakoterapia-w-okolicach-warszawy,5) pod ten link. Zobaczysz tam materiały napisane przy pomocy zbliżonej narracji.

W ten sposób pies jest zmuszany do wyjścia z niedozwolonego miejsca, i po kilku takich przypadkach będzie już świetnie wiedział, że tam nie powinno się wchodzić. Pastuchy elektroniczne są bardzo skuteczne w tego typu zastosowaniach i pozwalają na świetną ochronę wybranych fragmentów ogrodu.

Zostaw odpowiedź

*