Obroże – na co w ogóle są i jakie dokładnie jest ich obecnie najbardziej istotne zadanie?

Wbrew wSzelkim pozorom głównym zadaniem obroży nie jest trzymanie psa na Smyczy – tak naprawdę jeżeli dobrze się nad tym po zastanawiać to dokładnie to samo zadanie mogą posiadać szelki przeznaczone dla psa, które to w obecnej chwili stosuje coraz znacznie więcej właścicieli tych konkretnych czworonogów.

rośliny

Autor: graftedno1
Pytanie więc konkretnie brzmi: Jakie jest w obecnej chwili najbardziej istotne zadanie obroży?
kupować

Autor: Jochen Spalding
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wspomnieliśmy w naszym wstępie coraz więcej właścicieli psów wybiera szelki nad obroże – tymczasem tak naprawdę jedno wcale nie wyklucza drugiego, a nawet i więcej – połączenie tej dwójki elementów „psiej garderoby”, ma możliwość nam bardzo dopomóc w razie na przykład zerwania się choćby części łącznej w psich szelkach (albo też niespodziewanego, czasami zdarzającego się „otworzenia się” zapięcia, które to mogliśmy nieprawidłowo zapiąć) lub kiedy nasz pies się z niej „wysmyczy”, czyli najzwyczajniej z niej „wyjdzie”, co tak naprawdę jest możliwe, kiedy dane szelki bywają przyduże albo tez pies bardzo się zaprze. W takiego rodzaju przypadkach obroża staje się awaryjnym miejscem do którego możemy przypiąć smycz, jednak nie jedynie – gdy obroża nie jest używana mamy możliwość do niej bez żadnego problemu przyczepić medalik naszego psiaka albo też nawet i jego identyfikator.

Bardzo wiele obróżek ma również przy kupnie możliwość stworzenia na niej dla przykładu grawera albo specjalnego napisu, który to może obejmować równocześnie imię psa, jak również tak naprawdę mieć nasz adres, który to bywa najlepszym rozwiązaniem w razie ucieczki albo też zaginięcia naszego czworonoga.

Czy chcesz poznać opisywane zagadnienie? Jeśli tak, to sprawdź rekomendowany link (http://www.sklep.acana.com.pl/70-acana-heritage-dla-psa), a na pewno odnajdziesz takie informacje, które będą niesamowicie przydatne.

Oczywiście zadanie to posiada obecnie obowiązkowy psi czip, jednak czasami identyfikacja zajmuje dość długi okres czasu – wtedy jednak adres podany na obroży pokazuje się po prostu nieoceniony.

Zostaw odpowiedź

*