Przydatne porady i wskazówki dla osób, które chciałby otworzyć gołębnik i opiekować się tymi ptakami.

Gołębie mogą wywoływać u ludzi różnorodne odczucia. Dla niektórych będą są bardzo sympatycznymi ptaszkami, lubianymi przez dzieciaki na przykład na rynku w Krakowie, gdzie ich karmienie jest obowiązkowym rytuałem w czasie wizyty w tym mieście. Ale uważane są również za ptaki roznoszące mnóstwo niebezpiecznych pasożytów i chorób, a także za uciążliwych gości zanieczyszczających balkony i ściany domów odchodami.

gołębie w parku

Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com
Jest też wiele osób, dla których gołębie to interesujące hobby lub nawet sposób na życie.

Czy spodobał Ci się ten materiał? Jeśli tak, to przeczytaj poza tym szczegóły w serwisie dysk dla psów, gdyż one też mogą być dla Ciebie bardzo interesujące.

Tyle że najczęściej osoby te mają profesjonalnie działające gołębniki, ptaki jakie są pod ich opieką są należycie zadbane, a wiele z nich bierze udział w rozmaitych konkursach i wystawach. Otwarcie takiego gołębnika wymaga odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, lecz środowisko miłośników tych ptaków z otwartymi ramionami przyjmuje każdego chętnego i zawsze będzie służyć pomocą i wsparciem. Aktualnie dużo dowiedzieć się można o tych ptakach z sieci internetowej, a najlepiej poznać jakiegoś gołębiarza i od niego się uczyć. Aby mieć prawdziwy gołębnik w pierwszej kolejności trzeba posiadać na niego odpowiednio dużo miejsca, trzeba również zakupić niezbędne sprawdzone produkty. Gołębniki mają rozmaite wymiary i kształty, ważne jest aby w pierwszej kolejności były bezpieczne dla gołębi, a równocześnie łatwe do sprzątania. Ta ostatnia kwestia ma duże znaczenie, bowiem zostawienie kurzu i odpadów źle wpływać może na stan gołębi.

biały gołąb

Autor: A N Suresh Kumar
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle istotną rzeczą jest właściwe dokarmianie ptaków. Gołębie odżywiają się różnego rodzaju ziarnami, w sklepach są gotowe karmy i można z nich korzystać bez obaw.

Zainteresował Cię ten materiał? Odwiedź news, a odkryjesz więcej danych na ten temat, które z pewnością Cię zaciekawią.

Spora grupa hodowców opracowuje je także samodzielnie, dobierając poszczególne składniki w oparciu o własne doświadczenia. należy również ptakom systematycznie podawać witaminy dla gołębi, przez co będą dużo bardziej odporne na rozmaite . Gołębie powinny bez przerwy mieć dostęp do czystej wody, więc włożenie do środka gołębnika kilku pojemników i ich systematyczne uzupełnianie również będzie konieczne podczas codziennej opieki.

Zostaw odpowiedź

*