Przydatne porady i wskazówki dla osób, które chciałby otworzyć gołębnik i opiekować się tymi ptakami.

Gołębie mogą wywoływać u ludzi różnorodne odczucia. Dla niektórych będą są bardzo sympatycznymi ptaszkami, lubianymi przez dzieciaki na przykład na rynku w Krakowie, gdzie ich karmienie jest obowiązkowym rytuałem w czasie wizyty w tym mieście. Ale uważane są również za ptaki roznoszące mnóstwo niebezpiecznych pasożytów i chorób, a także za uciążliwych gości zanieczyszczających balkony i ściany domów odchodami.

gołębie w parku

Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com
Jest też wiele osób, dla których gołębie to interesujące hobby lub nawet sposób na życie.szczegóły w serwisie dysk dla psów dysk dla psówTyle że najczęściej osoby te mają profesjonalnie działające gołębniki, ptaki jakie są pod ich opieką są należycie zadbane, a wiele z nich bierze udział w rozmaitych konkursach i wystawach. Otwarcie takiego gołębnika wymaga odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, lecz środowisko miłośników tych ptaków z otwartymi ramionami przyjmuje każdego chętnego i zawsze będzie służyć pomocą i wsparciem. Aktualnie dużo dowiedzieć się można o tych ptakach z sieci internetowej, a najlepiej poznać jakiegoś gołębiarza i od niego się uczyć. Aby mieć prawdziwy gołębnik w pierwszej kolejności trzeba posiadać na niego odpowiednio dużo miejsca, trzeba również zakupić niezbędne sprawdzone produkty. Gołębniki mają rozmaite wymiary i kształty, ważne jest aby w pierwszej kolejności były bezpieczne dla gołębi, a równocześnie łatwe do sprzątania. Ta ostatnia kwestia ma duże znaczenie, bowiem zostawienie kurzu i odpadów źle wpływać może na stan gołębi.

biały gołąb

Autor: A N Suresh Kumar
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle istotną rzeczą jest właściwe dokarmianie ptaków. Gołębie odżywiają się różnego rodzaju ziarnami, w sklepach są gotowe karmy i można z nich korzystać bez obaw.

Zainteresował Cię ten materiał? Odwiedź news, a odkryjesz więcej danych na ten temat, które z pewnością Cię zaciekawią.

Spora grupa hodowców opracowuje je także samodzielnie, dobierając poszczególne składniki w oparciu o własne doświadczenia. należy również ptakom systematycznie podawać witaminy dla gołębi, przez co będą dużo bardziej odporne na rozmaite . Gołębie powinny bez przerwy mieć dostęp do czystej wody, więc włożenie do środka gołębnika kilku pojemników i ich systematyczne uzupełnianie również będzie konieczne podczas codziennej opieki.

Zostaw odpowiedź

*