Jak wybrać odpowiednią paszę dostosowaną do wymagań starszego konia? Zobacz, jakie mamy dla Ciebie wskazówki!

Odpowiednio dobrana pasza dla konia właściwie w każdym wieku bez wątpliwości jest ogromnie istotna – zwłaszcza jest tak w wypadku koni starszych.

Wtedy organizm konia zwykle nie jest już w stanie samodzielnie wyprodukować wszystkich składników niezbędnych do właściwego funkcjonowania, zatem niezbędna jest właściwa suplementacja. Zobacz, które pasze najlepiej sprawdzą się w wypadku starszych koni!
Po co starszemu koniowi odpowiednia pasza?
W wypadku starszych zwierząt w ich organizmie zachodzi szereg niekorzystnych zmian – na przykład znacznie spowalnia się proces trawienia, możliwość trawienia wszystkich elementów pożywienia, a także zdolność do przyswojenia przez organizm wszystkich wartościowych składników zawartych w paszy.

Interesujący artykuł, nie uważasz? Jeśli zatem masz chęć przeczytać podobny materiał, sprawdź koniecznie (alpaki.pl/) co dla Ciebie mamy, to też może Ci się spodobać.

Jednocześnie u starszych koni obserwuje się przykładowo zmniejszenie zdolności do metabolizowania cukrów znajdujących się w pożywieniu, co może doprowadzać do odkładania się w przewodzie pokarmowym niekorzystnych substancji, które w końcu mogą doprowadzić przykładowo do powstawania kolek u konia. Właściwie dobrane pasze dla koni starszych z pewnością będą w stanie zapobiegać takim nieprzyjemnym sytuacjom.

biznes

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com
Jaką paszę wybrać?
Pasze dla koni starszych z pewnością muszą zawierać przede wszystkim zmniejszoną ilość skrobi, zatem nie ma ryzyka, iż będzie się ona odkładała w organizmie zwierzęcia. Jednocześnie pasze dla koni starszych mają sporo łatwo przyswajalnego białka, które bardzo wspomaga organizm konia w regenerowaniu na co dzień.

Potrzebne są również różnego rodzaju mikro- i makroelementy, dzięki którym bez wątpliwości koń (czytaj więcej) będzie się czuł znacznie lepiej w ostatnich chwilach swego życia.

Zostaw odpowiedź

*