Kocia toaleta – podpowiadamy jak znaleźć najlepszą kuwetę dla pupila.

Kuweta dla kota to jedna z pierwszych rzeczy, jakie kupuje właściciel zwierzaka swojemu ulubieńcowi. Oczywiście, oferta rynkowa jest duża, ale główny podział, jaki można zastosować, to podział na kuwety otwarte i zamknięte oraz kuwety zwykłe i samoczyszczące się.

Kot

Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com

Kuweta zamknięta ma zdecydowanie więcej atutów niż otwarta, bo przykre zapachy nie rozprzestrzeniają się, jej zawartość nie jest ciągle widoczna, można też zainstalować w otworach wentylujących filtry węglowe pochłaniające nieprzyjmne zapachy. Kuweta zamknięta może mieć drzwiczki lub nie. W wielu modelach są one również banalne do odmontowania.

Zaciekawił Cię ten opis? Jeśli tak, to świetnie – dalsze wpisy znajdziesz w kolejnym niebywale ciekawym artykule.

Jest to istotne dla kociaków, którym zmieniono kuwetę odkrytą na zamkniętą, ponieważ moc przyzwyczajenia jest tak silna, że zwierzak może się po prostu zniechęcić nie potrafiąc sforsować plastikowych drzwiczek albo nie umiejąc znaleźć wejścia. Pełna oferta tutaj: strona www.

Co tu dużo mówić – kociaki to inteligentne istoty, lecz zmiana przyzwyczajeń wymaga przygotowania i upływu czasu. Kuwety samoczyszczące się mają specjalny mechanizm odsiewający zanieczyszczenia, ale ostatecznie i tak to człowiek sprząta po kociaku. Oczywiście pozostaje jeszcze rzecz wyboru żwirku.obejrzyj ponadto szelki dla psaIstnieją kuwety z podwójnym dnem, tak zwane bezżwirkowe, lecz większość ludzi kupuje kuwetę, do której sypie się żwirek. Żwirek zbrylajacy się jest wygodny w usuwaniu z kociej toalety, ale zazwyczaj jest drobny i mocno pyli oraz roznosi się po mieszkaniu na kocich łapkach, ponieważ zostaje między poduszkami. Zobacz: opis.

Natomiast żwirek niezbrylający jest bardzo higieniczny i wygodny w stosowaniu, przy umieszczeniu stosownej ilości można go wymieniać nawet co 14 dni, lecz ma wyraźniejsze kryształy (aby lepiej pochłaniać), co może podrażniać kocie łapki (a szczególnie wrażliwe poduszki). Na rynku jest też żwirek silikonowy, który ma bardzo dobre właściwości chłonące, można go też dostać w wariantach zapachowych (przykładowo: kwiatowym, lawendowym). Dobrze jest zamówić kilka mniejszych paczek i sprawdzić wszystkie, by trafić na ten optymalny, z którego i my będziemy zadowoleni, i nasz kot. Jednak należy mieć na uwadze, że zwierzaki powoli przyzwyczajają się do nowych rzeczy i mogą źle reagować na zbyt intensywną zmianę piasku.

rudy kot

Autor: billy1125
Źródło: http://www.flickr.com

Koty to zwierzęta z natury czyste, czego dowód dają kilka czy kilkanaście razy dziennie myjąc się po przebudzeniu i przed zaśnięciem, a także po zabawie, po posiłkach i po skorzystaniu z kuwety. Nasz pupil będzie również chętnie załatwiał swoje potrzeby do kuwety, którą mu ustawimy, jednak musi mu ona po prostu przypaść do gustu.

Zostaw odpowiedź

*