Zwierzęta w domu – o czym dobrze jest pamiętać zanim kupi się czy przygarnie do siebie pupila, aby mieć gwarancję, że to dobra decyzja?

Dzisiaj wiele osób decyduje się na posiadanie domowego pupila. Najczęściej są to psy albo koty, chociaż nie brakuje fanów ptaków, szczurów oraz myszy, a nawet mrówek. Oczywiście, niezależnie od tego, na które zwierze się decydujemy, zawsze trzeba mieć świadomość tego, że to wielki obowiązek, z tego powodu decyzja musi być rzeczywiście dobrze przemyślana. O czym należy pamiętać zanim się kupi bądź przygarnie jakiekolwiek zwierze? W pierwszej kolejności o tym, czy będzie się miało czas na odpowiednią opiekę. Inne potrzeby posiada pies, jakiego trzeba codziennie wyprowadzać i zapewnić mu niezbędną dawkę ruchu, a inne kot, który umie zająć się sam sobą oraz nie potrzebuje codziennych spacerów. To, ile ma się czasu na zajmowanie się zwierzęciem powinno ostateczne determinować gatunek, który się wybierze. Osoby, które wiedzą, że nie będą w stanie wygospodarować chwili na codzienne wyprowadzanie psa, mogą zdecydować się chociażby na papużkę albo chomika.

Poza tym, dobrze jest pamiętać, że niezależnie od tego, jakie zwierze pragnie się hodować, niezwykle istotne są też koszty jego utrzymania. Między innymi, produkty dla gołębi (gołębie produkty)dostępne są w różnych wariantach cenowych, ale mimo wszystko, trzeba się liczyć z tym, że ich zakup będzie konieczny.

gołębie na chodniku

Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com

Duże koszty z reguły generuje choroba zwierzęcia, gdyż przede wszystkim należy się jak najszybciej udać do weterynarza, a później wykupić lekarstwa dla gołębi. Przeważnie, im większe jest zwierze, tym wyższe będą koszty jego utrzymania, między innymi kiedy chodzi o karmę. Logiczne jest, że duży pies zje zdecydowanie więcej karmy niż drobny piesek. Zanim więc ktokolwiek zdecyduje się na pupila, musi wyliczyć czy w ogóle posiada na ten cel pieniądze. Trzeba dokładnie obliczyć orientacyjny miesięczny koszt hodowania zwierzęcia i wliczyć w to ewentualną opiekę lekarską i lekarstwa – obszerne opracowanie.

Nie bez znaczenia są ponadto posiadane warunki mieszkaniowe. Gdy ma się jakiekolwiek wątpliwości, o radę dobrze jest zapytać kogoś kto już ma dane zwierze i będzie potrafił powiedzieć cokolwiek o kosztach hodowli takiego pupila oraz przenośnik pneumatyczny jego potrzebach. Poza tym, cennym źródłem informacji będzie rzecz jasna weterynarz.

Zostaw odpowiedź

*