Kupiłeś yorka? Dowiedz się, co ci się przyda, aby zagwarantować mu jak najlepszą opiekę

Piesek w domu sprawia dużo radości. Zwłaszcza, gdy mamy własne podwórko i w większości nasz czworonożny pupil spędza czas na dworze. Jeśli zdecydowałeś się na yorka, musisz wiedzieć, w jakie akcesoria się zaopatrzyć, aby opieka nad czworonogiem nie sprawiała trudności i dawała psiakowi wszystko, co jest mu niezbędne.

pies, karma

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od bezpieczeństwa naszego yorka. Mieszkając we własnym domu może się okazać, że psiak znalazł dziurę w ogrodzeniu, dlatego wybrał się na dłuższy spacer i od wielu godzin nie wraca albo – czego z pewnością byśmy nie chcieli – zgubił się. Z tej racji gdy tylko piesek trafia do naszego domu, powinniśmy wraz z obrożą przymocować mu adresówkę, na której pisze się dane kontaktowe oraz imię czworonoga. Adresówkę można kupić w niejednym kolorze, dopasowując ją na przykład do obroży.

Do drugiej grupy ważnych artykułów należą miski plastikowe bądź metalowe, do których nałożymy naszemu czworonogowi jego ulubioną karmę. Potrzebna jest też miseczka na wodę, a by nie mieć kłopotów z czystością dobrze jest dokupić specjalną podkładkę pod miski. Użyteczny jest także pojemnik na suchą karmę, który długo utrzyma jej świeżość. Ponadto taki pojemnik dobrze chroni przed nie zawsze przyjemnym zapachem karmy, co do tej pory roznosiło się po całej kuchni. Większość pojemników można myć w zmywarkach i mają specjalną łyżkę do wkładania karmy – pojemniki z dozownikiem. Pieskowi trzeba również uszykować specjalne legowisko, na przykład w postaci poduszki, gąbki lub legowiska – domku, rewelacyjnego dla yorków. Będzie czuł się w nim pewnie i bezpiecznie. Legowiska (sprawdź sofa dla psa) powinny dać się prać w pralce, aby od czasu do czasu móc je odświeżyć. Aby nasz pupil ładnie wyglądał, przyda się jeszcze szczotka do czesania, a do pielęgnacji zębów – specjalna szczoteczka i pasta do ich mycia.

Pies York

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: psy, york, rasy
Nie można także zapomnieć o szamponie dla psów, który nie podrażnia skóry, sierść zaś pozostawia miękką i błyszczącą. Akcesoria dla yorków z pewnością kupisz w sklepie dla zwierząt w twoim mieście, lecz możesz również poszukać sklepów internetowych, w których szybko sprawdzisz propozycje pożądanych artykułów, np. sprawdź ofertę. Nie zapominaj, aby mieć na względzie jakość wykonania danych produktów, ponieważ legowisko musi zapewniać wygodny sen, plastikowa miska zaś nie wydzielać szkodliwych dla zdrowia związków.

Zostaw odpowiedź

*