Obroże dla zwierzaków, czyli czego to zasoby ludzkie nie wymyślą

Spotykając na ulicy ludzi spacerujących z psami nie da się nie zauważyć lśniących na szyi pupili obroży. Niedawno były zakładane głównie dla zabezpieczenia przed pchłami lub po to, aby mieć o co zaczepić smycz. Czy dalej tak jest?

psy

Autor: Heather
Źródło: http://www.flickr.com

Nowe gadżety dla psów nie raz przechodzą nasze oczekiwania (coś dla Twojego pupila).

Gdy już przejrzysz ten tekst, to spojrzyj też na podobne witryny, które posiadają nie mniej wciągające dane – one niesamowicie Cię wciągną.

Grające zabawki do gryzienia, które są w stanie nawet powtórzyć szczekanie albo komendę właściciela, wielobarwne ciuszki lub też dla największych zmarzluchów kombinezony zimowe z futerkiem – to tylko jedne z licznych gadżetów dla naszych ukochanych pupili. Najogromniejszą furorę jak dotąd robią obroże dla psów. Z jakiej przyczyny? Może uzasadnieniem jest ich ogólnodostępność i cena. Kiedy zdecydujemy się na prostsze rodzaje będziemy mogli zauważyć, iż w żadnym wypadku nie są one drogie.

Najtańsze to te zrobione z taśmy, szyte, a regulacja ich szerokości umożliwia dostosowanie wielkości tegoż gadżetu do obwodu szyi psiaka. Ich koszta wahają się od około 20 do 30 złotych. Następne całkiem dostępne są obroże dla psów stworzone z ekoskóry, są rozmaicie ozdabiane, wybitnie subtelnie wyglądają na pupilu, nie ważne czy jest on duży czy też nie. Nabędziemy je w cenie od 40 złotych. Najdroższe dotychczas przystępne bezproblemowo na polskim rynku są te zrobione z prawdziwej skóry, ich wartości zaczynają się od 60 złotych, a sięgają nawet 200.

Jeśli chodzi o rodzaje zdobień na tychże dodatkach dla psów, możemy swoim pociechom zafundować gadżet niemalże w każdym odcieniu, jakim pożądalibyśmy. Pragnąc poszczególnie odznaczyć zwierzę, można zafundować dopasowany grawer, zdarzają się niemniej jednak także sytuacje, iż właściciel chce, aby na obroży widniało jego imię, nie psa. Kiedy lubimy błyskotki – nic straconego, bowiem obroże dla psów są też z dodatkiem kryształów – . W zależności od ich liczby cena tego typu elementu waha się w obrębie od 70 do nawet kilku tysięcy złotych!

Dla pospolitego człowieka to jednak lekka przesada wydawać taką liczbę pieniędzy na łańcuszek na szyję psa. Jednakże są także praktyczne funkcje, oprócz tych designerskich, w takich dodatkach dla zwierzaków, jakimi są obroże dla psów. Można bowiem wkomponować chip , jaki umożliwi nam kontrolowanie na GPS-ie naszej pociechy, zapobiegać ma to możliwym zaginięciom zwierząt. Taki gadżet to jednakże już kosztowna rzecz, nie wszyscy mogą sobie na nią „od zaraz” zezwolić.

psy

Autor: michimaya
Źródło: http://www.flickr.com

Każde zwierzę wiąże się z kosztami, poczynając od żywności , kończąc na gadżetach. Obroże dla psów gwarantują nam bezpieczne wyprowadzenie pupili na przechadzkę, lecz kolekcjonerzy mogą nie zadowolić się pospolitą taśmą, będą chcieli mieć coś niespotykanego. Właśnie dla nich produkowane są kolorowe, z rozmaitych surowców i z dżetami albo kryształami. Pamiętajmy pomimo tego, iż kilka tysięcy złotych wydanych na obrożę to ogromnie dużo funduszy, wobec tego we wszystkim przystaje kierować się zdrowym rozsądkiem.

Zostaw odpowiedź

*