W jaki sposób wytresować swego psa?

Masz nowego psiaka? Nie masz pojęcia w jaki sposób sobie z nim dać radę? Chcesz, by był karny oraz odpowiadał na Twe polecenia bez względu od sytuacji? To nie jest niemożliwe.
Tresura pieska powinna rozpocząć się już w dniu, w jakim piesek zagościł w naszym domu.

elektroniczna obroża dla psa

Autor: Mielno Holding – Firmus Group
Źródło: Mielno Holding – Firmus Group
przyroda

Autor: Helena Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Młode szczeniaki uczą się o wiele prędzej, więc po co wyczekiwać, aż będzie za późno? Zacznij już dziś. Zanim jednakże przystąpisz do treningów, sam musisz nauczyć się podejścia do czworonoga. Pieski nie rodzą się z wiedzą a także zdolnością rozszyfrowywania naszych wyczekiwań. Trzeba ich tego przyuczyć.
Najważniejsza zasada – nigdy nie bij swojego pieska! Nie tylko jest to nie w porządku wobec niego (przecież dopiero uczy się różnorodnych zachowań), ale również możesz tym psa do siebie zrazić. A pieski mogą być pamiętliwe. Czasami również czworonóg – szczególnie taki, który Cię nie zna – może się na Ciebie rzucić oraz pogryźć. Pieski nie biją się nawzajem i nie rozumieją czemu Ty miałbyś je bić jak też co to w ogóle znaczy. Wedle nich będzie to zagrożenie ich życia albo zdrowia, odczują ból, więc się bronią. Żadne zatem zastraszanie pieska nie pomoże w jego wytresowaniu, a może jedynie odnieść odwrotny efekt. Tresura pieska musi się odbywać w zacisznym miejscu, abyście się z psiną mogli skoncentrować na tym, co czynicie i czego się uczycie. Im mniej rzeczy dookoła Was rozprasza, tym odpowiedniej. Pamiętaj, ażeby tresura nie trwała nazbyt długo. Piesek się zniechęci.

Lepiej częściej, natomiast krócej – da to lepsze a także szybsze efekty. Pies smaczki dla psa będzie w wyższym stopniu skupiony na tym, co się dzieje , szybciej się tego nauczy. Niesłychanie pomocna podczas tresury może być elektroniczna obroża dla psa.

Zostaw odpowiedź

*