W jaki sposób wytresować swego psa?

Masz nowego psiaka? Nie masz pojęcia w jaki sposób sobie z nim dać radę? Chcesz, by był karny oraz odpowiadał na Twe polecenia bez względu od sytuacji? To nie jest niemożliwe.
Tresura pieska powinna rozpocząć się już w dniu, w jakim piesek zagościł w naszym domu.

elektroniczna obroża dla psa

Autor: Mielno Holding – Firmus Group
Źródło: Mielno Holding – Firmus Group
przyroda

Autor: Helena Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Młode szczeniaki uczą się o wiele prędzej, więc po co wyczekiwać, aż będzie za późno? Zacznij już dziś. Zanim jednakże przystąpisz do treningów, sam musisz nauczyć się podejścia do czworonoga.

Jeśli ciekawi Cię niniejszy artykuł, to bez wahania kliknij tutaj oraz przeczytaj ponadto inny równie absorbujący oryginalny serwis.

Pieski nie rodzą się z wiedzą a także zdolnością rozszyfrowywania naszych wyczekiwań. Trzeba ich tego przyuczyć.

Najważniejsza zasada – nigdy nie bij swojego pieska! Nie tylko jest to nie w porządku wobec niego (przecież dopiero uczy się różnorodnych zachowań), ale również możesz tym psa do siebie zrazić. A pieski mogą być pamiętliwe. Czasami również czworonóg – szczególnie taki, który Cię nie zna – może się na Ciebie rzucić oraz pogryźć. Pieski nie biją się nawzajem i nie rozumieją czemu Ty miałbyś je bić jak też co to w ogóle znaczy. Wedle nich będzie to zagrożenie ich życia albo zdrowia, odczują ból, więc się bronią. Żadne zatem zastraszanie pieska nie pomoże w jego wytresowaniu, a może jedynie odnieść odwrotny efekt. Tresura pieska musi się odbywać w zacisznym miejscu, abyście się z psiną mogli skoncentrować na tym, co czynicie i czego się uczycie. Im mniej rzeczy dookoła Was rozprasza, tym odpowiedniej. Pamiętaj, ażeby tresura nie trwała nazbyt długo. Piesek się zniechęci.

Lepiej częściej, natomiast krócej – da to lepsze a także szybsze efekty. Pies będzie w wyższym stopniu skupiony na tym, co się dzieje , szybciej się tego nauczy. Niesłychanie pomocna podczas tresury może być elektroniczna obroża dla psa.

Zostaw odpowiedź

*