O jakich sprawach trzeba pamiętać szykując legowisko dla swojego psa?

Wszyscy miłośnicy czworonogów stają czasami przed koniecznością przygotowania psu należytego miejsca wypoczynku. Jednak pies mógłby nie zechcieć z różnych powodów spędzać w tamtym miejscu czasu.

polowanie

Autor: Torrey Wiley
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z nich mogłoby być dla przykładu to, że takie miejsce nie jest wystarczająco miękkie albo proponuje zwyczajnie zbytnio niewielką ilość miejsca. Taki produkt można by kupić w sklepie zoologicznym albo w pewnym większym hipermarkecie. Jeszcze obszerniejszy wybór znajduje się z pewnością w internecie. Przy wybieraniu legowiska należy zwracać uwagę, czy nie jest ono zbytnio twarde lub zbytnio małe. Potem, w czasie użytkowania legowisko nie powinno być także brudne ani zamoczone. Musi za to być położone w centrum naszego mieszkania, gdyż brak możliwości obserwacji otoczenia ludzi, może być następnym potencjalnym powodem, dla którego psiak nie będzie chcieć spędzać czasu w zakupionym przez nas legowisku. W co poniektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem jest kupienie dwóch. Jedno można przyszykować w często wykorzystywanym przez właścicieli korytarzu, natomiast drugie mogłoby gwarantować odpowiednie warunki do beztroskiego nocnego odpoczynku.
Czy potrafisz odpoczywać?

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Jeżeli naszym psem jest mały szczeniak i zamiast korzystać z legowiska w nocy przychodzi na nasze łóżko, nie trzeba na niego krzyczeć. Oznacza to jedynie, że nasz pupil poszukuje z nami kontaktu.

Jeśli masz za zadanie poznać taki temat dokładniej i chcesz przeanalizować zagadnienie z innej perspektywy, to więcej znajdziesz w ofercie (https://e-hunter.pl/pl/c/Alpha-Spirit/203) wpisu, który jest tutaj.

Nie należy jednak jemu pozwalać na wpraszanie się do łóżka, ponieważ oduczenie go takich zachowań może okazać się niełatwe. O wiele korzystniej jest urządzić posłanie szczeniaka blisko naszego łóżka.

Przyzwyczajenie do legowiska wymaga czasu, kiedy już tak się stanie, psiak z pewnością je polubi. Można by go dodatkowo zmotywować kładąc do posłania jakąkolwiek ulubioną przez psa zabawkę.

Zostaw odpowiedź

*