Co należy przyszykować przed kupnem domowego zwierzaka?

Domowe zwierzątka wnoszą do naszego życia naprawdę dużo miłości i radości, przy czym ich zakup powinien być dobrze przemyślany. Zanim zatem weźmies pod opiekę kota, psa, papużki czy też chomika, przeczytaj rady, które znajdziesz w poniższym tekście.

zwierzęta

Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com
Przy zakupie zwierzaka nie należy kierować się modą lub chwilowymi uczuciami. Żywe zwierzęta to nie pluszowe zabawki. Gdy nam się znudzą, nie można by ich odłożyć na półkę, ani przekazać innej przypadkowej osobie lub po prostu wyrzucić. Nabywając domowe zwierzątko wiążemy się z nim na jego całe życie. Wybór odpowiedniego typu musi więc zapaść dopiero po skrupulatnych namyśle oraz po zweryfikowaniu naszych możliwości w odniesieniu do zapewnienia jemu odpowiednich warunków życiowych. Ważne są naturalnie też nasze finanse, ponieważ należy przygotować się na odpowiednią opiekę i utrzymanie zwierzaka. Koty oraz psy (sprawdź sklep hunter transporter dla psa do auta) żyją najczęściej kilkanaście lat, z kolei chomiki oraz Świnki morskie, króliki albo papużki wyłącznie parę lat. Z tego też powodu naprawdę warto się dobrze zastanowić, z jakiego powodu chcielibyśmy posiadać zwierzątko, czego w rzeczywistości od niego będziemy oczekiwać oraz czy jesteśmy gotowi przyjąć na siebie obowiązek opieki. Trzeba również przygotować odpowiedni budżet.

owczarek niemiecki

Autor: Giles Williams
Źródło: http://www.flickr.com
szczotka

Autor: Clint Budd
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle ważne poza tym są nasze warunki mieszkaniowe oraz ile naszego czasu możemy poświęcać mu na co dzień. Najmniej wymagające zwierzaki to akwariowe rybki. Trochę więcej zainteresowania należy poświęcić świnkom morskim, myszkom, chomikom czy też ptakom. Jeśli natomiast chcemy, aby w naszym domu zamieszkał kot, musimy dla niego przygotować co najmniej godzinę dziennie. Trzeba ją przeznaczyć na kosmetykę, zabawę i karmienie.

Najwięcej czasu natomiast wymagają psy, ponieważ ok. 2 do 5 godzin na dzień, natomiast czasem nawet jeszcze więcej. Obcowanie ze zwierzakami w mieszkaniu powoduje dużo radości i przyjemności, jednak wiąże się to także z codziennymi obowiązkami.

Zostaw odpowiedź

*