Ten, kto decyduje się na adopcję czy kupno kotka, powinien zadbać o to, żeby dobrze mu się żyło

Kociaki bywają milutkie i zazwyczaj puszyste. Oczywiście, muszą także coś jeść.
Lata, gdy zwierzęta domowe (koty oraz psy) karmiono resztkami ze stołu, szczęśliwie pomału odchodzą do lamusa.

kotki

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach zatroskani właściciele pupilów są już świadomi tego, że to dla ich czworonogów nie jest zdrowe. dieta psów i kotów różni się. Prócz tego inaczej karmi się maluchy, a inaczej dorosłe już zwierzęta. Dlatego trzeba wybrać dobre karmy od najlepszych producentów.

Jeśli tego typu tematyka jest według Ciebie na tyle ważna, że musisz poznać ją też pod innym kątem, zatem potrzebne Ci analogiczne wiadomości, to więcej znajdziesz w treści (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-kuny/53).

Wtedy nie będziemy musieli się martwić, co i w jakiej ilości przyrządzić. Oprócz tego zaoszczędzimy również mnóstwo czasu. Możemy wybrać karmę mokrą lub suchą. U kociąt zwykle lepiej sprawdza się karma mokra. Powinna ona oczywiście zawierać sporo mięsa, ale też kawałki ryby i warzywa, by mózg naszego ulubieńca rozwijał się jak należy. Potrzebne są również witaminy i inne mikroelementy. Jeżeli kocia karma, którą kupiliśmy naszemu słodziakowi, nie służy mu, to najlepiej ją zmienić. W szczególności jeśli nasz pupil dostaje po niej biegunki. Widocznie jakieś składniki mu nie służą albo jest na nie uczulony. W większości sklepów zoologicznych można kupić niewielkie porcje z różnych firm, by móc je po kolei wypróbować. Zostańmy przy tej, która najbardziej mu smakuje.

Ważne, aby wspierała jego prawidłowy rozwój, mocne zęby i lśniącą sierść. Karmę należy także właściwie dobrać do wieku. Inne minerały i składniki odżywcze potrzebuje mały kociaczek, a inne dorosły już kot. Trzeba o tym pamiętać.

Zostaw odpowiedź

*