Koty niekiedy umieją uszczęśliwić swych właścicieli — trzeba o nie jednak troszczyć się oraz odpowiednio karmić

Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jednakże kotek również jest w stanie sprawić, że nasz dom stanie się szczęśliwy.
Nierzadko słyszy się od różnych ludzi zdanie, że kotki są złośliwe.

koty - płótno

Autor: Krzysztof Belczyński
Źródło: http://www.flickr.com

To kłamstwo. Wszyscy specjaliści od kotów udowadniają, że kotki są jak dzieci. Gdy się nudzą i nie mają czym się bawić, to zaczynają same znajdywać zabawę tam, gdzie nie powinny. Więc drapią meble, gryzą nogi od stołu i zrzucają przeróżne przedmioty. Przecież kot to nie obrazek. Jeżeli bierzemy do domu zwierzaka, to trzeba wiedzieć, że należy się z nim często pobawić. Ale także sprzątać kuwetę i właściwie karmić. Warto zatrzymać się dłużej na temacie karmy dla kotów. Musi być ona właściwie dobrana do wieku. Dla maluchów są całkowicie inne zestawy, gdyż potrzebują one znacznie więcej przeróżnych mikroelementów oraz białek. Starszy kot też wymaga różnorodnej Diety. Należy zatem na ten temat porozmawiać z weterynarzem. Kocia karma musi być najlepszej jakości.

Czy analizowana kwestia żywo Cię zainteresowała? Jeśli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-kuny/53) podobne teksty.

Powinna mieć w sobie kwasy omega i przeróżne witaminy. Powinna być także apetyczna. Są tacy, którzy mówią, że koty powinny jeść tylko suchą lub mokrą karmę. Inni są zdania, że da się to mieszać oraz dawać im zwykle suchą karmę, a na przykład wieczorem — mokrą.

Musimy sami wypracować najkorzystniejsze rozwiązanie w oparciu o obserwowanie naszego ulubieńca. Co jakiś czas możemy zmieniać smaki jego karmy i serwować mu smakołyki, które są w ofercie niemal wszystkich przedsiębiorstw, które produkują karmy.

Zostaw odpowiedź

*