Każdy, kto trzyma w mieszkaniu psa lub kota, powinien mieć również dla nich weterynarza

Zwierzęta są dla człowieka zazwyczaj członkami rodziny — wobec tego dbamy o nich,kiedy chorują.
Każdy zwierzak domowy powinien chociaż raz w życiu odwiedzić weterynarza.

jazda konna

Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdzi on ogólny stan zdrowia naszego czworonoga i stworzy dla niego książeczkę zdrowia. W niej powinien zaznaczać wSzelkie kolejne wizyty oraz zabiegi. Rzecz jasna odmienna jest procedura z różnymi zwierzętami. Z jaszczurkami na przykład niezbyt często właściciel chodzi do przychodni weterynaryjnej. Z kotkami już bardziej regularnie, a najczęściej weterynarz przyjmuje zapewne psy. Czworonogi z reguły się chipuje, by informacja o ich właścicielu znalazła się w ewidencji. To samo dotyczy kotków. Je też najczęściej poddaje się sterylizacji. Jest to zabieg, który przeprowadza się dla obopólnej korzyści.

Jeśli zaintrygował Cię niniejszy artykuł, to sprawdź informacje (http://www.acana.com.pl/karma/co-wziac-na-spacer-z-psem/), które także są na niniejszy temat. Zawsze lepiej jest znać więcej szczegółów.

Domownicy nie muszą się męczyć, kiedy kot będzie szaleć w czasie rui, a sam kot (w szczególności kotka) z pewnością nie będzie miał kłopotów zdrowotnych. Przy wybieraniu weterynarza trzeba kierować się radami przyjaciół albo opiniami z sieci. Dobrze byłoby wyszukać takiego weterynarza, który zatrudniony jest w profesjonalnie wyposażonej klinice. Powinny znajdować się tam aparaty chociażby do robienia USG oraz zdjęć rentgenowskich. Dzięki temu w nagłych przypadkach będzie można od razu sprawdzić, jakie są obrażenia.

Co ważne, powinniśmy również zaobserwować, jakie lekarz ma podejście do zwierząt. Powinien być cierpliwy oraz umieć sobie zjednywać ich przyjaźń. Osoby nerwowe albo nadpobudliwe nie będą raczej dobrymi specjalistami w takiej dziedzinie.

Zostaw odpowiedź

*