Ulubieńcy domu i rodzina – psy

Posiadacze pupili którymi są pieski od chwili ich wzięcia pod swój dach powinni mieć jasną sytuację, że decydują się na sporą odpowiedzialność. Małe psy tak samo jak dorosłe pieski wymagają sporo zainteresowania, oraz wkładu finansowego, co wielu osobom po jakimś czasie wydaje się być męczące.

Perfect Breed

Autor: Rick Ligthelm
Źródło: http://www.flickr.com

Prócz różnego kalibru higienicznych produktów, akcesoriów, karm i przysmaków pies (polecamy legowisko kanapa dla psa hunter) wymaga mnóstwo rozrywki, która za kwestią kijka nie jest tak oryginalna, jak w wykorzystaniu oryginalnych zabawek.

Wszyscy wiemy, że na rynku istnieje mnóstwo firm, które produkują zabawki dla psów (np. zabawki dla psów w a wachlarz asortymentu jest wprost ogromny. Z racji tego, iż pieski różnią się od siebie wielkością te zabawki są różnych wielkości, gdzie sami musimy wybrać odpowiednie do własnego pupila. Ciekawostką natomiast jest fakt, że poszczególne firmy charakteryzują się produkcją, które klasyfikują np. zabawki dla szczeniąt, do aportowania, do żucia, pływające, interaktywne, do ciągnięcia i szarpania itp. Można zauważyć, że asortyment jest tak ogromny i interesujący, że moglibyśmy pomyśleć, iż obejmuje on nie pieski, ale małe dzieci. Szczeniaki powinny dodatkowo przechodzić socjalizację wczesnoszczenięcą powinniśmy dostrzec, że te zabawki mimo, iż wykonane są z wielu materiałów cechują się nie mało interesującymi kwestiami, na które psy zwracają uwagę jak także z ochotą rozpoczynają zabawę bądź naukę. Po pierwsze ciekawe są kształty, które świetnie dopasowane są do szczęk psów w poszczególnym wieku. Ciekawe jest także to, iż owe zabawki mogą świecić, wydawać dźwięki, zaciekawiać własną elastycznością itd.

Każdy pies, jaki lubi się bawić i nie chowa się w wygodnym kojcu na pewno polubi nie jedną ową zabawkę, a co istotne może nawet bronić swoją najlepszą, jaką przynosi, kiedy tylko jest chętny do zabawy. Ogólnie każdy piesek powinien mieć kilka zabawek, a głównie wtedy jeśli jest jednym z tych, jakie nie potrafią wysiedzieć w miejscu .

Naszym obowiązkiem zatem jest nie tylko udział w zabawie, ale też edukacja, z jakiej w niedalekiej przyszłości na pewno będziemy zadowoleni. Nasz pies jest częścią rodziny, z racji tej musimy traktować go z uczuciem oraz gwarantować mu zabawy, których oczekuje, a które możemy wymyślać z kupionymi zabawkami.
Źródło:

Zostaw odpowiedź

*