Własna hodowla rybek

Akwaria dla rybek lub terraria koniecznie trzeba wybierać do rozmiarów planowanej hodowli. Początkującym eksperci proponują małe prostopadłościenne akwaria dodatkowo wzmacniane.

terrarium

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy pójść na łatwiznę wystarczy od razu odwiedzić sklep terrarystyczny, w którym zdobędziemy wszystko – począwszy od piasku i kamyków, a na odpowiednich odżywkach dla roślin kończąc. Jeżeli raczej chcemy komplikować sobie hobby możemy zdecydować się na samodzielne przygotowanie żwiru i wystroju terrarium. Wystarczy wyjechać poza miasto, żeby zdobyć ciekawe kamienie – chociażby piaskowce i różne inne, wzbogacające nasze terrarium – .

Temperatura i światło

Po przygotowaniu akwarium do wlania wody i zadomowienia się rybek, trzeba dobrze przemyśleć, jakie rybki chcemy trzymać. Dobrze wybierać je tak, by temperatura, w której mają pływać była odpowiednia dla wszystkich. Lampy grzewcze ze sklepu to typowe narzędzia, które utrzymują właściwą temperaturę w akwarium.

Nie czekaj- przejdź do strony (https://www.alpaki.pl/), żeby poznać uzupełniające fakty na prezentowany w artykule temat. Czekamy na twoją opinię!

Zapamiętajmy, że lampa pod pokrywą – zależnie od użytych żarówek – też potrafi podnieść temperaturę. Znacznie więcej tego typu artykułów: link do bloga

Filtracja wody

By wytworzyć rybkom komfortowe warunki, koniecznie trzeba dbać o filtrację wody. Filtry do akwarium można znaleźć na licznych aukcjach internetowych i sklepach dla akwarystów w Sieci – . Kupno urządzenia uzależniony jest od wielkości zbiornika na wodę. Nieduże filtry wewnętrzne najlepiej pasują do małych akwariów, z kolei filtry zewnętrzne bez problemu sprawdzają się w tych największych zbiornikach.

Zostaw odpowiedź

*