Z czym wiąże się mienie zwierzęcia w domu? Z jakimi rzeczami trzeba się liczyć?

Osoby, które chciałyby posiadać zwierzę w domu często nie myślą o tym jaki jest to obowiązek. Decydując się na posiadanie zwierzaka musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego jak dużo czasu jak też uwagi trzeba takiemu zwierzęciu poświęcić. Zanim podejmiemy taką decyzję często mamy w głowie same różowe wizje, iż będziemy sporo spacerować z psem po parku albo leżeć na łóżku z kotem. Jednak może być tak, że w rzeczywistości wstawanie o świcie oraz chodzenie z psem przed pracą sprawi, że będziemy mieli dość spacerów. Natomiast kot może niszczyć nasze meble oraz wyprowadzać nas tym z równowagi. Z czego trzeba więc zdawać sobie sprawę decydując się na przygarnięcie zwierzęcia? Jakiego rodzaju obowiązki przed nami?

pies na spacerze

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, iż zwierze to duży wydatek. Musimy się liczyć z kosztem gdy chcemy zapewnić zwierzakowi jak najlepsze warunki. Już od początku musimy brać pod uwagę szczepienia, odrobaczenie, kastrację zwierzaka, a potem również nie jest lepiej. Należy pomyśleć o zdrowym zbilansowanym jedzeniu, dzięki jakiemu zwierzę będzie w dobrej formie oraz będzie miało zapewnione wszystkie ważne witaminy oraz mikroelementy. Dobrze jest kupić Bosch karma (zobacz: karma dla owczarka niemieckiego) dla psa ta jest lepsza aniżeli tanie karmy z marketu (Przychodnia Weterynaryjna Tomasz Wojnar). Niestety gdy chodzi o jedzenie nie opłaca się oszczędzać, gdyż może się okazać, iż potem będziemy wydawać więcej na weterynarza.

kot w łazience

Autor: Sylvain L.
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy bierzemy do domu zwierze musimy być lepiej zorganizowani. Jak do tej pory lubiliśmy czasem umówić się ze znajomymi na spontaniczne wyjście do baru po pracy, to niestety lecz będziemy musieli się z tym pożegnać. Pies (zobacz koniecznie – hurtownia akcesoriów dla psów maxy – od zaufanej hurtowni internetowej) przecież musi systematycznie wychodzić na spacery i nie będzie czekał z oddaniem koniecznych potrzeb fizjologicznych aż przyjdziemy w końcu do domu. Należy również pamiętać o całej masie rzeczy – (link do wpisu). Nie można zapomnieć o szczepieniu co roku jak również o odrobaczaniu zwierzęcia co trzy miesiące. Czasami należy też zastosować kropelki na pchły dla kota albo psa. Szczególnie w okresie letnim kiedy zwierzak znajduje się dłużej na świeżym powietrzu. Trzeba też pamiętać o tym żeby zapewnić zwierzęciu dobre jedzenie, jakiego zapasy warto mieć na stanie. Oprócz tego trzeba liczyć się z tym, iż zwierzę to odpowiedzialność, na jaką nie każdy jest gotowy. To właściciel zwierzaka bowiem odpowiada za niego jak również, o czym niewiele osób pamięta, za szkody zrobione przez to zwierze. Warto zdawać sobie z tego sprawę.

Zostaw odpowiedź

*