Pielęgnacja czworonoga

Niekiedy dużo wysiłku kosztuje utrzymanie psa w odpowiedniej czystości. Utrzymanie psa w czystości nie jest kwestią tylko estetyczną, a pomaga również higienie, zdrowiu i ochronie przed pasożytami. Do pielęgnacji podstawą jest grzebień, szczotki i szampony dla psów, koniecznie dobrze dobrane do sierści psa. Gdy brud i nieprzyjemne zapachy trzymają się naszego psa, musi zostać koniecznie wykąpany.

To jednak nie może dziać się często, normalnie starczą dwie lub trzy kąpiele rocznie.

Jeżeli zainteresował Cię prezentowany artykuł, kliknij koniecznie tutaj, ponieważ ta treść na pewno również jest warta Twojego zainteresowania.

Do kąpieli istnieją specjalne szampony dla psów (sprawdzone szampony dla psów znajdziesz tu). Pupila nie należy myć normalnymi szamponami, ponieważ pH skóry zwierząt jest inne, a nieodpowiedni źle dobrany kosmetyk może spowodować uczulenia. Z czynnością obcinania pazurów można poprosić o pomoc weterynarza albo psiego fryzjera. Jeśli ktoś chce zrobić to sam, powinny być do tego użyte nożyczki albo cążki do pazurów. Gdy obcina się pazury już od wczesnych lat to jest to najlepszym sposobem przyzwyczajenia psa do tej czynności – sprawdź ofertę sklepu zoologicznego.

Autor: www.Future-Toys.pl

koty są bardzo schludne. Myją się nie tylko po to aby usunąć z sierści brud i kurz ale także nieprzyjemne zapachy.

Chcesz poznać coś równie ciekawego? Super, ta strona www mikser do pojenia cieląt na pewno okaże się dla Ciebie użyteczna, ponieważ odnajdziesz na niej sporo podobnych danych.

Często zdarza się, że umycie kota jest konieczne. W tym przypadku należy użyć specjalnie przeznaczonych szamponów dla kotów. Sierść i skóra naszego pupila będzie wtedy zadbana. Powinno się pamiętać o cyklicznym czesaniu – szczotki dla kotów to konieczność. Regularnie u kotów należy przeprowadzać pielęgnację uszu i oczu. Kotom mieszkającym w domu należy także obcinać pazury. Jest to łatwe, ale wymaga ostrożności. Do tego celu służą specjalne nożyczki do kocich pazurów.

Zdrowie psa czy kota powinno stać się priorytetem każdego właściciela. Internetowy sklep zoologiczny pomoże Ci w wyborze odpowiednich akcesoriów. Nie jest to zbyt trudne, ponieważ nasi czworonożni przyjaciele są na ogół bardzo mocnymi i odpornymi zwierzętami. Stąd wystarczy codziennie rano sprawdzić, czy zwierzak jest w dobrej formie: ma zdrową sierść, zimny nos, ożywione i wesołe zachowanie. Przy najmniejszych oznakach braku zdrowia trzeba skonsultować się z lekarzem.

Zostaw odpowiedź

*