Na co powinien zwracać uwagę każdy hodowca gołębi? Jakiego typu symptomy zdradzają, iż gołąb jest w dobrej formie?

Każdy z hodowców gołębi, amator czy zawodowiec, ma świadomość, jak niezbędną rolę dla optymalnego rozwoju ptaków stanowią różnego typu witaminy i suplementy. Jeśli chcemy, ażeby nasze gołębie cieszyły się najlepszą kondycją, to trzeba pamiętać o odpowiednio dobranych preparatach. Jednakże to nie wszystko, ponieważ każdy hodowca gołębi powinien znać swoje ptaki i zdawać sobie sprawę, w jaki sposób je obserwować, ażeby móc wyłapać każdy niepokojący sygnał.

Preparaty dla gołębi to podstawa, dzięki temu zachowają one najbardziej dobrą kondycję przez lata. Takie gołębie są szczęśliwe, wspaniale się rozwijają, prezentują się bardzo okazale. Każdy z hodowców musi o tym pamiętać, żeby wybierać tylko najlepsze preparaty, dobrane specjalnie dla danego typu gołębi, jakie hodujemy. identycznie ważne są witaminy dla gołębi, jakie wzmacniają układ odpornościowy każdego ptaka.
gołębie na placu

Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com
Jednocześnie, tak jak wspomnieliśmy, musimy potrafić obserwować swoje gołębie.

Jeśli zaintrygował Cię ten wpis, to bez ociągania kliknij ten link – to bardzo użyteczna oferta (http://www.skupwozkow.com.pl/index.html), która opisuje podobną tematykę.

Musimy nauczyć się każdego z aspektów zachowania gołębi podczas różnych sezonów. Taką obserwacją powinno być sprawdzenie nocnych odchodów wdowców. Muszą być nieduże jak kulki do gry, połączone w małe grupki. Tak samo wygniecenia w gnieździe są dobrą oznaką.

Pamiętajmy, iż metabolizm oraz kondycja gołębia na wysokim poziomie może być przez nas kontrolowana za pomocą takich symptomów, jak gładkie, zwarte pióra, białe woskówki, czyste, błyszczące oczy lub różowe gardło. Kiedy trzymamy gołębia w ręku to powinien być nie za bardzo ciężki, powinien posiadać dość elastyczne mięśnie – sprawdź witaminy dla gołębi, jakie poruszają się, gdy trzymamy go w ręku troszkę dłużej. Po tym możemy poznać, z jakim okazem mamy do czynienia.

Zostaw odpowiedź

*