Jak wytresować psiaczka?

Cześć osób chce mieć ostrego czworonoga, który pilnował będzie domku i dobytku.
Większość jednak marzy o psie przyjacielu, którego można bez lęków spuścić ze smyczy w skwerze pełnym drugich zwierzaków i osób, o psisku, z którym można się bawić, bo w każdym z nas jest trochę dziecka oraz na końcu psie mądrym, który będzie nas słuchał bez względu na sytuację.

agroturystyka

Autor: Beau Considine
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo jak ludzie pieski będą mieć przeróżne charaktery. Charakter pieska zależy w najogromniejszym stopniu od dwóch elementów: wychowania i rasy. Na naukę nigdy nie jest za WCześnie. obroża elektryczna dla psa jest nadzwyczaj pomocna w trakcie szkolenia psa.
pieniądze

Autor: CALVADO.pl
Na początek przyucz psa reagować na własne imię i ażeby przychodził, kiedy wołasz go. Zawsze gdy chcesz przywołać go do siebie wykrzyknij donośnie jego imię oraz zagwiżdż lub cmoknij. Jeśli pies nie chce do ciebie przybyć kucnij i wyciągnij w jego kierunku ręce. Udawaj, iż masz coś w dłoniach, a to z pewnością zwabi czworonoga. Gdy przyjdzie do ciebie nagrodź go. Pod żadnym pozorem go nie goń. Piesek pojmie to jako zaproszenie do zabawy „w berka”. Kiedy nawoływanie nie pomaga można spróbować również obrócić się oraz odejść. Większa część niedużych zwierząt boi się stracić pana z oczu i zapewne za nim prędko pobiegnie. Na początek nie spuszczaj go w lokalizacjach, gdzie jest wiele innych zwierzaków i ludzi. Łatwiej ci będzie go nauczyć, gdy nic nie będzie rozpraszało jego baczności.

Pamiętaj – nim poczniesz puszczać czworonoga, wpierw przyuczyć go chodzić na smyczy. Jeśli chcesz go ukarać pokaż mu, że jesteś na niego zły, przykładowo okrzycz go. Pies nie rozumie co krzyczysz, lecz wyczuwa uczucia takie jak złość.

Zostaw odpowiedź

*