Masz kota? Dokarmiaj pupila tym co najlepsze

Sporo polskich obywateli decyduje się na posiadanie zwierzęcia. Najczęstszym zjawiskiem jest pies, uważany za najwierniejszego przyjaciela człowieka. Lecz w dzisiejszych czasach, gdy właściwie nie ma nas w domu, coraz więcej osób wybiera kota, którego nie trzeba wyprowadzać na spacer. Lecz posiadanie zwierzęcia wiąże się z dużą odpowiedzialnością, należy wiedzieć czym najlepiej je żywić. Z tego powodu dla kota zalecana jest karma Arion.

Karma dla kotów

Źródło: www.sxc.hu
Osoby mniej bogate lub mocniej nastawione na organiczne żywienie, nierzadko nieświadomie krzywdzą swoje zwierzaki.

Jeśli uważasz, że omawiany tutaj artykuł zawiera niezwykle ciekawe dane, to wejdź na oryginalny materiał (zielonalapka.com/pl/c/ODSTRASZACZE-ULTRADZWIEKOWE/108), który również Cię pochłonie kompletnie.

Tak jak jeszcze pies, jako zwierze wszystkożerne nie sprawia tu kłopotu, tak kot, mięsożerca, musi być właściwie żywiony. Karmiąc go jedynie mięsem pochodzącym od rzeźnika wyrządzamy mu szkodę. W naturze kot nie konsumuje szynki ze świni czy steku z krowy – jałówki na sprzedaż – poluje na szczury i myszy, a następnie pochłania je w całości – tamta strona. Bowiem w kościach i chrząstkach znajduje się bardzo dużo substancji niezbędnych do dobrego funkcjonowania. Z tego powodu trzeba zaopatrzyć się w sprawdzoną pozycję – jak na przykład karma Arion. Mieści się w niej całkiem spory odsetek mięsa, wzbogacona jest o niezbędne minerały i makroelementy. Jeżeli nabywamy karmy suche, na wagę, warto posiadać odpowiedni pojemnik na karmę dla kota, aby utrudnić zakradanie się naszego czworonoga do jedzenia. Bowiem koty, zwłaszcza te wysterylizowane, mają ogromną tendencję do jedzenia zbyt wiele i tycia.

Karma Arion ma wiele odmiennych typów. Jeżeli jesteś radosnym posiadaczem niewielkiego kociaka, wybierz wersję dla juniorów.Twój kocur ma kłopoty z nerkami? Podaj mu karę leczniczą. Jeśli posiadasz wykastrowanego pieszczocha, powinieneś szczególnie zadbać o jego dietę. Spadek hormonów wywołany operacją, w większości przypadków może doprowadzić do zwiększonego apetytu. W tym celu stworzona została karma Arion light, mająca zmniejszoną ilość kalorii. Zakupując co najmniej jeden kilogram jakiegokolwiek pożywienia dla swojego czworonoga, elegancki pojemnik na karmę dla kota otrzymasz od nas w prezencie.

zabawa z kotem

Autor: Peter Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteś opiekunem kota, masz szansę przekonać się, jak wspaniałe i wierne jest to zwierzę. Dlatego tym bardziej musimy starać się, aby za jego oddanie odpłacać tym samym – link referencyjny. Odpowiednie żywienie naszego podopiecznego jest kluczem do jego długiego i szczęśliwego życia. Karma Arion, właściwie dobrana, może nam w tym pomóc.

Zostaw odpowiedź

*