Elektryczna obroża dla psa – najważniejsze informacje, jakie warto przeczytać

Elektryczne obroże dla czworonoga idealnie nadają się do tresury czworonogów, jakie ukończyły już 6 miesięcy. Pozwalają na skuteczny i niezwykle wydajny trening, a widoczne rezultaty wolno zdobyć w krótkim czasie i to bez większego wysiłku. Elektrycznej obroży nie należy jednak używać jedynie do karania psa. Ma ona na celu nauczyć psa stosownych nawyków, a więc używamy jej dosłownie w tym samym momencie, kiedy zauważymy, że nasz pies robi coś złego. Obroże elektryczne niewątpliwie pomogą nam usunąć nieodpowiednie zachowania u pupila, zarazem są one bezpieczne i nie wywołują silnych impulsów elektrycznych, w związku z tym nie musimy bać się o zdrowie naszego pupila.

Elektryczna obroża dla psa ma nadajnik i pilot. Warto wybierać obroże, które zawierają większy zasięg, dzięki czemu nie powinniśmy krok w krok łazić za naszym czworonogiem. Poniektóre obroże współpracują z przewodnikiem nawet na terenie 1500 metrów – sprawdź ofertę sport-dog.plsprawdź ofertę

obroża

Autor: Javcon117*
Źródło: http://www.flickr.com

Obroże elektryczne lepszych marek dają ewentualność wysyłania wcześniejszego sygnału dźwiękowego i ustawiania pułapów impulsów korekcyjnych. Obroże elektryczne bez kłopotu odszukamy w wielu sklepach zoologicznych. Szczególnie w Internecie natkniemy się na ogromnie duży i rozległy wybór, toteż na pewno odnajdziemy obrożę, która będzie właściwa dla naszego czworonoga.

Prócz obroży elektrycznej, zdołamy także zdecydować się na inne rodzaje obroży, przykładowo obrożę antyszczekową. Taka obroża dla psa przeciwdziała szczekaniu na bazie impulsu elektromagnetycznego, niemiłego zapachu czy sygnałów ultradźwiękowych. Jednocześnie obroże mają czujnik wibracji krtani, dzięki czemu obroża nie włączy się w czasie szczekania innego psa. Cudownym wyborem zdołają okazać się także obroże, jakie służą do wyznaczania dostępnych i zakazanych miejsc dla psa – dowiedź się więcej na temat obroży elektrycznej. Rozwiązanie to idealnie sprawdzi się przykładowo w ogrodzie. Jeżeli nie chcemy, żeby pies chodził po rabatkach albo klombach kwiatowych, wystarczy określić osiągalne dla niego miejsce za pomocą kabla. Jeśli pies zbliży się do zakazanego miejsca, obroża wyda sygnał ostrzegawczy, jeśli to nie poskutkuje zostanie przesłany impuls elektromagnetyczny.

Zostaw odpowiedź

*